Site Overlay

Ako naklonovať disk s Windows

Windows je svetovo najpoužívanejší operačný systém, no zároveň nikdy neviete, kedy vám zlyhá a vy ho budete musieť znovu nainštalovať aj so všetkým softvérom, ktorý používate. To môže zabrať aj dlhé hodiny v prípade, že ste mali nainštalovaných viac programov.

Aby ste sa tejto otravnej záležitosti vyhli, je dobré mať na druhom disku zálohu a v prípade, že sa s Windows niečo stane, iba fyzicky prehodíte disk. Nebudem sa tomu venovať podrobne, ale uvediem niekoľko programov, ktoré mám odskúšané a sú na klonovanie diskov vhodné.

CloneGenius Professional 2008

Tento program výborne poslúži na zálohu starších OS Windows XP. Nabootujete ho z CD. V priebehu pár minút spravíte zálohu celého disku, alebo partície a túto zálohu môžete uložiť ako súbor na iný disk, alebo iný oddiel disku a kedykoľvek obnovu Windows zo zálohy použiť.

CloneGenius Professional 2008

Symantec Ghost 11.5.1

Tento program poslúži na výbornú a rýchlu zálohu Windows XP a Windows 7. Tiež sa bootuje z CD. Podobne ako prvý program, dokáže urobiť zálohu celého disku, alebo iba oddielu.

Symantec Ghost 11.5.1

MiniTool Partition Wizard Pro 12.6

Tento program je primárne určený na prácu s pevnými diskami (delenie, formátovanie atď.), ale poslúži aj na klonovanie diskov, alebo diskových oddielov. Môžete ním klonovať Windows 10 a Windows 11 a pracuje priamo z prostredia Windows.

MiniTool Partition Wizard Pro 12.6

O&O DiskImage 17 Professional Edition

Ďalší veľmi dobrý program na klonovanie diskov s Windows 10 a Windows 11. Podobne ako predchádzajúci sa spúšťa z prostredia Windows a urobí dokonalý klon disku.

O&O DiskImage 17 Professional Edition

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *