Site Overlay

Total Commander – skratky k súborom a priečinkom

Total Commander je jeden z najlepších a najpoužívanejších súborových manažérov. Ak ho používate, možno ani neviete, že je možné prideliť si skratky k súborom a priečinkom, čím sa používanie tohoto programu stane ešte príjemnejším. Osobne oceňujem hlavne skratky k priečinkom, nakoľko odkazy na súbory programov je lepšie umiestniť na pracovnú plochu. Za pomoci skratiek sa dostanete jedným kliknutím napr. do priečinku stiahnutých súborov, alebo inde, alebo spustíte nejaký program.

Total Commander – lišta so skratkami k súborom a priečinkom.

Na obrázku je miesto, kde sa pridávajú tieto skratky. Skratku pridáte tak, že na panely skratiek pri ikonách kliknete pravým tlačidlom na myške a ďalej na možnosť Zmeniť. Potom kliknete na tlačidlo Pridať.

Skratka pre priečinok.

Toto je vzor pre pridanie skratky na priečinok stiahnutých súborov. Do políčka Príkaz zadáte cestu k priečinku. Pred samotnú cestu je dôležité napísať písmená cd, tak ako je na obrázku. Ďalej si vyberiete ikonu, ktorá bude graficky znázorňovať túto skratku. Potom ešte zadáte Titulok, text, ktorý tam uvediete sa bude zobrazovať pri nábehu myškou na skratku.

Skratka pre súbor (program DVD Shrink).

Toto je vzor pre pridanie skratky na súbor, v tomto prípade program DVD Shrink. Do políčka Príkaz zadáte cestu k programu, ktorý chcete aby sa spustil. Ďalej si vyberiete ikonu (ikonu si z exe súboru môžete vyextrahovať napr. v programe Icon Explorer) a následne Titulok, text, ktorý bude charakterizovať názov programu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *